Konya’nın Renkli Geleneği Şivlilik’i Hidromas Ailesi Olarak Yaşattık

Konya’ya özgü geleneklerden biri olan Şivlilik’i, 11 Ocak 2023 tarihinde Galipoğlu Hidromas Hidrolik Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.’de tüm çalışanlarımızın çocuklarıyla birlikte kutladık.

Şivlilik Nedir?

Şivlilik, Regaip Kandili’nin akşamında kutlanan ve Konya’ya özgü bir gelenektir. Bu gelenekte çocuklar, ellerinde “Şivlilik torbası” olarak adlandırılan ve çeşitli yiyeceklerle doldurulmuş torbalar ile evleri dolaşarak “Şivlilik, şivlilik, Allah’ım bereket versin” diyerek şeker ve çeşitli hediyeler toplarlar.

Hidromas Ailesi Olarak Şivlilik’i Yaşattık

Hidromas olarak, Konya’nın bu renkli geleneğini yaşatmak ve çalışanlarımızın çocuklarına bu kültürü aktarmak için Şivlilik organizasyonu düzenledik.

Organizasyonda, tüm çalışanlarımızın çocuklarına “Şivlilik torbası” dağıtıldı. Torbalarda, geleneksel olarak yer alan kuru üzüm, fındık, ceviz, badem, lokum ve şekerlemelerin yanı sıra, Hidromas logolu çeşitli hediyeler de yer aldı.

Çocuklar, Şivlilik torbalarını almanın heyecanıyla evleri dolaşarak Şivlilik geleneğini yaşattılar.

Geleneklerimizi Yaşatmaya Devam Edeceğiz

Hidromas olarak, Konya’nın kültürel değerlerini korumaya ve yaşatmaya önem veriyoruz. Şivlilik organizasyonu da bu önemimizin bir göstergesidir.

Gelecekte de bu tür organizasyonlar düzenleyerek, geleneklerimizin gelecek nesillere aktarılmasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Sorularınızı yanıtlamak ve işbirliği fırsatları için buradayız. Hemen iletişime geçin, sizin için en iyi çözümü bulalım!